A kínai eredetű vejcsi, nyugaton Japánból gó néven elterjedt játék, szellemi sport szabályai nagyon egyszerűek, jól működő előnyadásos rendszerrel, akár kisebb táblán is minden másnál nagyobb teret ad az alkotásnak, egy-egy gójáték Kínában, Japánban mindig egy igazi művészeti alkotásnak számít, lélektani hatása is rendkívüli, a számítástechnikában pedig leképezése még ma is az egyik legnagyobb kihívás, ebben viszont most mérföldkő történhet, a következő egy év során elkészül a lehetséges állások, ~10^170 gyűjteménye, amibe bármilyen ország bekapcsolódhat. A 2000-es évek elején a GnuGo programot is fejlesztő Gunnar Farnebäck és mások a 18-as gótábla kiszámolása után, elindították az igazi, 19-es gótábla lehetséges állásainak kiszámolását és felhívást tettek közzé a bekapcsolódásra. A folyamat nagyjából 1 évig tart majd és közelebb vihet a varázslatos játék titkos mélységeinek jobb megismeréséhez.
Távolkeleti művészetek: mérföldkő a gó játékban
2015.03.09. 09:39 satie
Szólj hozzá!
Címkék: sport kultúra szabadság művészet szabadságjogok gó szabad szoftver szabad kultúra Japán Kína küzdőművészet szabad licenc szabad művészet vejcsi
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
